Łatwy zwrot towaru
KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE
PREMIERA 30.03.2025. WYSYŁKA W DNIU PREMIERY.
Nowy album Hańby to zapis koncertu zespołu zarejestrowanego podczas 67. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, w dniach 24 i 25 września 2024 roku w TR Warszawa.
10 polskich kompozytorek i kompozytorów muzyki współczesnej. 10 wierszy Grzegorza Uzdańskiego. Jedna Hańba!, którą Warszawska Jesień zaprosiła do realizacji zadania zarazem banalnego i wyjątkowego - wykonania piosenek. Album zawiera zapis ich koncertowego prawykonania.
"Wielogłos na Warszawę, która nie śpi, choć chciałaby, i jest to o ludziach i czasach, a także o nieludziach i innych czasach. No i o nas, ale też nie o nas, i całe szczęście, naprawdę nie wszystko powinno być o nas" (Emilia Dłużewska).
Album nagrany w składzie:
Andrzej Zamenhof (Andrzej Zagajewski) – bandżo, basbandżo, śpiew
Tadeusz Król (Wojciech Wędzicha) – akordeon, klarnet, saksofon tenorowy
Antoni Skwarło (Sebastian Kaszyca) – instrumenty perkusyjne, akordeon
Ignacy Woland (Jakub Lewicki) – suzafon
Realizacja nagrań: Adam Sołtysiak (Stanisław Karaś) / Bimbrownia
Miks: Andrzej Zagajewski (Andrzej Zamenhof)
Mastering: Marcin Klimczak / Mustache Ministry Studio
Zdjęcia: Grzegorz Mart
Oprawa graficzna: Marcin Buk / Graffunk
******************************************
W 1931 roku na krakowskim Podgórzu powstała orkiestra podwórkowa. Nie była to jednak kolejna zwykła kapela, lecz orkiestra zbuntowana, śpiewem i muzyką piętnująca nieprawość, gwałt i wszelkie bezeceństwa otaczającej ją rzeczywistości międzywojennej Polski, która była o wiele bardziej skomplikowana, niż mogłoby się nam dzisiaj zdawać...
Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa „Hańba!” jest muzyczno-literacką fikcją udowadniającą, że punk rock nie powstał na Wyspach Brytyjskich w hałaśliwych latach 70., lecz stworzono go w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej, które były nie tylko rozkwitem kultury, sztuki i techniki, ale również okresem niszczenia demokracji, autorytarnych rządów Sanacji i jej imperialistycznych zapędów. Czterech krakowskich muzyków przy pomocy podwórkowego instrumentarium(banjo, bęben, akordeon, tuba) oraz wsparciu międzywojennych poetów (Tuwima, Brzechwy, Broniewskiego) wciela się w wykreowane postacie i łączy muzyczne inspiracje (punkowe, folkowe, klezmerskie), aby stworzyć własną opowieść o tym najbardziej „literackim” okresie w historii Polski. (https://www.facebook.com/pg/Hanba1926)
- 4:15
- 5:05 (Autobus żołtoczerwony)
- 5:05 (Dziwne uczucie trochę wstyd)
- 5:05 (Za oknem Marszałkowska)
- 5:30
- 5:40
- 6:04
- 6:20
- 6:40
- 7:30